Jose Mourinho Son Kararını Açıkladı: Umuyorum Geleceğim

Fenerbahçe Başkanlık seçimi yarışı son hızıyla devam ediyor. Başkan adaylarından eski Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım bugün Çorlu’daydı.

Yıldırım buradaki buluşmada çok önemli açıklamalarda bulundu.

Yıldırım şunları kaydetti:

Genel kuruldaki mal satışına dair maddelere karşıyım çünkü kulübün mallarının satışının yetkisini 3 yıl boyunca yönetime veriyorlar. Mal satışı yok; mal kulübündür. Tek tek projelerin varsa bunları sunarsın, ona göre oylarız, ama tek tek oylayın.

Önemli olan Fenerbahçe’nin şampiyonluğudur. Galatasaray kaybetsin, biz kazanalım.

2 gün önce Murat Ülker’le beraberdik, sohbet ettik. Seçim için değil, iş hayatı şu bu. Ona orada Ataşehir’deki arsa konusunu açtım, “Ne yaptınız kulüple?” dedim. “Duruyor orada,” dedi. “Peki,” dedim. “Biz yönetime gelirsek 2018’de planladığımız gibi yapar mıyız projeyi? 70-80 milyon Euro getirisi var.” Gelince onu hemen hayata geçireceğiz. Oradaki kolejin depremden dolayı yıkılması gerekiyor. Ben bunlara söyledim, 5 milyon Euro tutuyor, bırakın ben yapayım. “Yapamazsın,” vs. dediler. Dedim, getirin imzalayayım, yapmadılar.

Bankalar Birliği’ni 2 seneye halledeceğim.

1959 şampiyonlukları için notere gideceğim.

İçerde Fenerbahçe’li olmayan çok üye var.

Kızım, Mourinho ile görüntülü konuşurken, “Benim hayalim senin Fenerbahçe’ye gelmen,” dedi. Mourinho ise “Umuyorum geleceğim,” dedi.

Önce düşmanın kim olduğunu belirleyeceğiz, sonra savaş açacağız.

Bir aday olalım, toparlayabilirsek bir dönem yapalım, ama sonra siz artık çıkın ve aday olun. Para var, korkmayın.

Yalvarıyorum, Fenerbahçe’ye sahip çıkın. yönetimi inceleyin ve öyle karar verin, lütfen. Bakın, görün ve ses verin. Biz 3 Temmuz’da nasıl ses verdik, hatırlayın. Rakip şampiyon oluyor, aday çıkıyor; bizde neden çıkmıyor? Ben mecburiyetten aday oldum, bir daha çıkmam.

Buradan çağrım şudur: O, 3 arkadaşını versin, ben de 3 arkadaşımı. Mal varlığının değeri budur ve arada senin yönünde zarar var. Ben hepsini öderim. Bunu Temmuz’da söyledim ama zararlı çıkacağını biliyor, yapmıyor.

Bana diyor ki Galatasaray Başkanı ile çıksın. Ya, adam size bundan önce salladı salladı, cevap veremediniz. Bir sayfa yazı yazdım, sinek ikili. Konu kapandı, cevap veremediler.

Soru: Hedef 1 milyon üye dedik ama bu üyelik ücretleri ile nasıl olacak? Bu ücretler konuşulurken kavga çıktı kongrede, yine üstümüze atlayacaktı..

Aziz Yıldırım: Öyle deme, başkanınız o, başkanınıza saygılı olacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir